2016. aastal ilmus Kasispea esmamainimise 430. aastapäeva tähistamiseks raamat "Kasispea küla sõnas ja pildis". 

Raamatusse on kogutud erinevaid külaga seotud jutte, legende ja konkreetseid tõsiasju, et pakkuda neid lugemiseks nii kohalikele elanikele kui ka külast huvitatud inimestele. See raamat ei ole kodulooline uurimus ega ürita küla ajalugu kajastada faktilise täpsusega. Tegemist on fragmentaarse kogumikuga, kus on jutte siit ja sealt. Kõiki raamatusse  kirja pandud lugusid ei maksa tõsiselt võtta. Inimese mälu on loominguline, vahel lisatakse edasijutustamisel oma arvamust mõnuga juurde ja teinekord võib jutu käigus kõige olulisem ununeda. Iga jutustaja annab loole oma vaatenurga ning mõnel juhul võib olla tegemist külalegendi või külanaljaga.

Raamatu trükist on järel veel mõned-kümned eksemplarid. Kui need müüdud, siis saaksime ette võtta raamatule järje kirjutamise. Küla uus aastapäev on kahe aasta pärast juba ning tore oleks selleks ajaks kaante vahele saada ka küla uuem ajalugu - murrangulised kolhoosiaastad kolhoosis "Murrang" ning nõuka aja lõpp.

Ostusoovi korral kirjuta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Raamatu hind 20 eurot.

Raamat