Kasispea külas on loodussõbralikuks vaatamisväärsuseks Erik Sandströmi poolt rajatud dendropark. Pargi, mille suuruseks on 1,7 hektarit, rajamist alustas ta 1974.aastal Karu talu maadele.

Dendropark

Esimesteks puudeks olid männid, ebatsuugad, nulud, hõbekuused, lehised ja seedermännid. Kõik need puud kasvatas ta okaspuude käbidest, mis ta istutas koduaeda maha.

Aastate jooksul kujunes dendropark üle 600-liikmeliseks pargiks, kus on 45 okas- ja 20 lehtpuu liiki. Okaspuudest kasvavad seal näiteks hallid, mustad ja valged männid, ebatsuugad, seedermännid, palsaminulud, siberi nulud, serbia kuused, engelmanni kuused. Lehtpuudest võib näiteks tuua hõbepajud, hõbepaplid, astelpajud, ungari sirelid, hobukastanid, kreeka pähklipuud, kukerpuud, lodjapuud, punased tammed, saar-vahtrad, äädikapuud.

Eriku lemmikuteks olid must mänd ja seedermänd, mille oli ta pookinud hariliku männi tüve külge.

Oma taimede kogu täiendas ta ka kingituste abil. Näiteks kirjanik Heino Kiik, kesKasispeal Välja talus suvitas ja sinna oma dendropargi rajas, kinkis Erikule jugapuu. Kõige rohkem käbisi tõi oma välismaa reisidelt Lahemaa Rahvuspargi ajaloolane Anne Kurepalu.Erik pani käbid soojamüürile kuivama, raputas peale käbide soomuste avanemist seemned välja ja pani need mulda. Kui istikud olid 25-30 cm kõrgused, istutas need siis dendroparki.

Loodushuvilisena tegi Erik Sandström koostööd ka ornitoloogidega, loendades linde. Mererannas lindude loendamine ja vaatlemine oli aga 1970ndatel raskendatud, sest mereäärt valvas nõukogude piirivalve. Piiritsoonis oli igasugune fotoaparaatidega pildistamine, pikksilmade ja binoklitega vaatamine rangelt keelatud.


Edaspidiste linnuvaatluste jaoks hankis ta ornitoloogidelt loa, mis lubas teostada binokliga linnuvaatlusi Eriku loenduspiirkonnas - piiritsoonis.