Fantastiliselt ilus talv on vaevaliselt andmas kevadele alla, loodus on ärganud talveunest ja inimesed ka. Külaselts sai üle pika aja kokku ning heitis pilgu möödunud aastale ja seadis sihte käesolevaks aastaks.

 

VÄLIJÕUSAAL

Vaatamata keerulisele olukorrale oli eelmine aasta siiski imetore ja saime kõik traditsioonilised üritused peale jaanitule läbi viidud. Kuna iibenumbrid ei näita mingeid rahunemise märke ja keegi elanikest on ikka õnnistatud olekus, siis sai plaani võetud KOP teotuse abil rajada külaplatsile välijõusaal. See lubaks nii noortel lapsevanematel kui vanavanematel hoida end laste mängitamise kõrval ikka trimmis.

Soovid on suured,

Jõusaal

kuid raha vähe ja seadmed kallid. KOP toetus kataks ühe seadme ostu:

Jõuseade

Kuid KOP toetuse ja annetuste abil võiks unistada:

Saku jõujaam

Plaan on esitada taotlus KOPi sügisvooru. Seni on oodatud kõik head ideed, kuidas suur hulk raha kokku saada. KOPi toetus on 4000 eurot.

 

TALGUPÄEV

Talgu korras ehitaksime oma jõududega ja annetuste toel külaplatsile lastele kaalukiige, ronimisseina ja slack-line’i. Samuti korrastame siit ja sealt ümbrust.

 Ronimissein

 

LINNUVAATLUSPÄEV

Kasispea metsad, niidud ja merekaldad on rikkad eri linnuliikide poolest: siin pesitsevad händkakk, mustlauk-õgija, rooruik, lõunatirk jpt. Eelmisel aastal loendas meie küla loodusemees Martin, kes ei ole tuntud ainult Eestis, vaid teda teatakse ka välismaal, Kasispea ruudus 207 linnuliiki ja pani sellega kinni  Estbirdingu linnuvaatlusvõistluse.  Martini juhendamisel õpime tundma linde, mille nime meist paljud ei ole varem kuulnudki (vt üle 200 linnupildi: http://www.gran.ee/bird-list.html).

Kui läheb hästi, rõngastame

Haigur

Kui ilm on kehvemapoolsem, ehk õnnestub näha

Kakk

Kui ei õnnestu ei rõngastamine ega vaatlemine, siis saab siiski looduses veedetud üks tore päev toredate kaaslastega.

 

LILLEILU

Kõiki naisi-mehi kutsume üles pistma käed ja seemned varakult mulda istikute ettekasvatamiseks, et saaksime suvel kaunistada külaplatsi kauneid lilli täis amplite ja lillekastidega. 

Ampel

 

KASISPEA LUGU

Raamatu “Kasispea küla sõnas ja pildis” (mõned eksemplarid veel saadaval, kel huvi, võtke ühendust) lõppsõnas on kirjas: “Lugusid on palju rohkem, kõiki pole üles kirjutatud ja noortel on siin suur töö ära teha – koguda oma vanaemade ja -isade, aga ka emade ja isade mälestusi”.

Kasispea raamat

Et mälestused ei kaoks unustuse hõlma ning neist saaks osa ka teisedki, on kavas raamatule anda järg: “Meie Kasispea. Talud ja inimesed”. Raamatu väljaandmise aeg sõltub teist, kui kiiresti te jõuate oma mälestused üles tähendada ja fotod välja otsida.

Ootame kõigilt - nii endistelt kui praegustelt kasispealastelt, Kasispeaga kokkupuutunud inimestelt mälestusi ja fotosid oma talust ning selle elanikest, kasispealastest, suvitajatest jm kuulsustest, samuti küla ühistegemistest ning kolhoosiajast jm huvitavast. Sobib igasugune tekst, hinnet selle eest ei pane, raamatu kirjutab lugudest kokku professionaal. Kel on lihtsam jutt linti rääkida, saab saata lindistuse või paluda, et tuleme lindistama. Info This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

 

KÜLAKINO

Sel aastal alustame välikinoga. Pärispea poolsaare külad, nagu ka Kasispea, on oma kauni  maastiku poolest olnud meelispaigaks mitmele filmitegijale. 50 aastat tagasi valmis film “Verekivi”, mille tegevus toimus ka  Tamme talu maadele püstitatud linnuses. Filmi tegemisega puutusid kokku ka kasispealased: mõnigi osales massistseenis, mõni põrus juba castingul. Filmi näidati Viinistu rahvamajas, saal oli puupüsti täis, filmi vaatamist saatsid kõvad sosinad: “Näe, mina!”, “Kus, kus?”. Pärast filmi linastust lisandusid igapäevakõnesse järgmised ütlused

"Mina pole sinu Matisega maganud!"

"Uskumatu, lihtsalt uskumatu!"

"Seakari, aga mitte Tallinna raad!"

"Uexküllid tulevad, millal tahavad, ja lähevad, millal tahavad!"

  Verekivi

           

LASTE SPORDIPÄEV

Laste spordipäev saab teoks ka sel aastal 20. augustil.

Spordipäev

 

ÜRITUSTE KALENDER

07.05.2022 talgupäev külaplatsil

28.05.2022 linnuvaatlus või lindude rõngastamine (sõltuvalt ilmast) Martini eestvedamisel

23.06.2022 jaanituli külaplatsil

20.08.2022 taasiseseisvumispäeva tähistamine külaplatsil, laste spordipäev, kinos „Verekivi“. Enne kino külaelanike meenutused filmi valmimisest.

 

Kui kellelgi on häid mõtteid põnevate ürituste korraldamiseks, siis andke lahkelt teada This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Kasispea Külaselts