Kasispea küla pritsikuur ehitati 1933.aasta suvel. Ehitust toetasid Kõnnu vald ja Kasispea küla noored mehed, kes oma metsast palke andsid ja need Loksa telliskivivabriku saeveskis laudadeks lasid lõigata. Pritsikuuri mõõdud olid 4 x 5 meetrit ja see asus Tamme talu maa peal.

Pritsumehed

Inventariks oli kahe suure rattaga veepaak, mis mahutas 2 tonni vett ning oli hobuse järel veetav. Veel oli käsiprits, mida pumbati nelja või kahe mehega, olid ka presendist veeämbrid, ronimisredel 6,5 kuni 7 meetrit, rangid, pootshaagid, kirved ja käsipritsi voolikud.

Kasispeal oli kokku 6 pritsimeest. Tamme talu esisel heinamaal korraldati ka tuletõrjeõppuseid, kus veeti lahti käsipritsi voolikuid ja lasti käsipritsiga märki. Märkideks olid paberist lehed, mida veejoaga tabati. Veejoaga purustati ka aknataolisi raamistikke, mille klaasi paksus oli 1,5 mm ja need asetsesid 4 meetrise pika lati otsas.

Viimane valvekord oli Kasispea noormeestel 1940. oktoobris Keskküla talus, mis oli ühtlasi postitalu ja kus oli telefon sees.